.
Are you in need of Custom Apparel or Spirit Wear? Click Here! 
Sunday & Thursday Workout Options ALL FALL
3-Hour Scholarship Camp - August 26th from 9-12 pm
Individual/Small Group Lessons - The QUICKEST way to improve!

Tri-State Ambush 

Youth Basketball Academy

2018 Spring/Summer Teams - SIOUX FALLS AREA

Click the REGISTER HERE button to confirm your spot before MARCH 7th! 

15U Boys - 2018 Team

Thomas Eining - St. Mary

#33 Noah Gilbertson - Vermillion (Needs XL Shorts)

Trey Horner - Sioux Falls

#24 Joshua Johannsen - South O'Brien (has)

Connor Saunders - Vermillion

Noah Dennis - St. Mary

Cael Mockler - Vermillion

#50 Jarome Jackson - South O'Brien (has)

Hunter Lavin - Vermillion

Logan Katzer - Montrose

Jaxon Hunter - Harrisburg

14U Boys - 2018 Team

#42 - Gabriel Grant - Tea (Needs AM)

Eli Radtke - Luverne

DJ Jones - Sioux Falls

Aiden Erickson - Elkton

Cade Harriman - Holstein (Needs AS)

Sam Bowar - Sioux Falls

Brayden Pankonen - Dell Rapids

Ty Naaktgeboren - Sioux Falls

Luke Randall - Dell Rapids

Khammala Kong - Sioux Falls

13U Boys Black - 2018 Team

#13 - Aiden Lieber - Woonsocket (Has)

Nick Nelson - Bonesteel

#00 Jade Anstine - Dell Rapids

#10 Will Jaton - Dell Rapids

#8 Braedan Nirva - Dell Rapids (Needs AM)

Jacob Hanson - Sioux Falls

Kamren Koster - Dell Rapids

Daniel Jones - Sioux Falls

Kaden Roben - Sioux Falls


13U Boys White - 2018 Team

Carson Smith - Vermillion

Tyler Horner - Sioux Falls 

#8 - Wyatt Gestring - Vermillion (has)

Chase Jones - Dell Rapids

Lincoln Sabers - Sioux Falls

#15 Owen Nelson - Dell Rapids (needs)

Dylan Mathis - Dell Rapids

Noah Haynes - Tri-Valley

#10 Ty Hertz - Vermillion - Has

Andrew Austin - Rock Rapids

11U Boys Black - 2018 Team

O'Dell Davis III - Sioux Falls

Jaden Cordova - Sioux Falls

#4 Evan Abild - Sioux Falls (needs YXL shorts)

Gabriel Jones - Dell Rapids

#1 Jack Jacobsen - Sioux Falls (has)

Carson Harriman - Holstein (needs YL)

Braden Gruis - Dell Rapids

Carson Myron - Sioux Falls

#2 - Tad Tjaden - Dell Rapids (Needs)

Tyler Roseboom - Canton

11U Boys White - 2018 Team

#4 Coulter Dobberpuhl - Sioux Falls (Has)

#6 Nolan Krull - Sioux Falls

Easton Miller - Sioux Falls

Markus Talley - Mitchell 

#10 Landon Cerny - Vermillion (needs)

#0 - Jamir Byrd - Sioux Falls (has)

#25 Gavin Rook - Sioux Falls (AXS)

Kaden DeJager - Rock Valley

#1 - Jack Jacobsen - SF (has)

14U Girls - 2018 Team

#33 Kelli Boyle - Dell Rapids (Needs AM)

Holly Frankenstein - Tea

#31 Kerrigan Kindopp - Dell Rapids

#24 Payton Pickering - Harrisburg

Erin Uecker - Freeman

#15 - Kennedy Krull - Dell Rapids (Needs)

#40 Drew Kuyper - Lennox

#10 Haleigh Barnhardt - Dell Rapids

#12 Keighlor Nolz - Hartford 

#4 Alicia Ruud - Lennox

12U Girls - 2018 Team

Katie Allen - Harrisburg

Isabel Carda - Sioux Falls

Carly Katzer - Montrose

Hailey Boer - Harrisburg

Carli Kuyper - Lennox

#2 Ciera Blase - Harrisburg (needs)

Danica Rozeboom - Canton

Tessa Tieman - Canton

Landree Meister - Canton